Azja

TAJLANDIA

Tajlandia

Na miejscu zachwyca urzekająca natura, mnogość buddyjskich świątyń, klasztorów, tajemniczych ruin oraz wspaniała, tradycyjna tajska kuchnia. W ramach oferty Tajlandia wycieczka zapraszamy zarówno do Bangkoku - stolicy kraju, wielobarwnej metropolii, w której doskonale widoczne są kontrasty tradycji i nowoczesności, jak również do wspaniałych ośrodków wypoczynkowych takich jak: Pattaya, Phuket, Krabi, Koh Samui czy Khao Lak, gdzie życie tętni do późnych godzin nocnych. Każde spotkanie z lokalnymi mieszkańcami utwierdzi Państwa w przekonaniu, iż Tajlandia nie bez powodu zwana jest „krainą uśmiechu”.

KAMBODŻA

KAMBODza

W Kambodży na szczególną uwagę zasługuje ukryty w dżungli kompleks świątynny Angkor Wat – to wspaniałe monumentalne obiekty pozostawione przez starożytny lud Khmerów. Warto również odwiedzić tętniącą życiem, pełną riksz i skuterów stolicę kraju Phnom Penh, gdzie można podziwiać najpiękniejsze zachody słońca nad Mekongiem. Na uwagę zasługują Pola Śmierci – spuścizna historyczna po reżimie Czerwonych Khmerów oraz kolonialna architektura prowincjonalnych miasteczek. Kambodża to również raj dla miłośników plażowania – najpopularniejsze ośrodki znajdują się w Sihanoukville oraz Kep. Dużym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy łączone z Birmą, Tajlandią, Laosem lub Wietnamem.

BIRMA (MYANMAR)

Birma

Nie ma tu markowych sklepów, salonów samochodowych, supermarketów ani autostrad. Birma to skansen Azji -  przez lata niedostępny i zapomniany. Dla wielu osób wyjazd do Birmy to kwestia moralna – jechać  i wspierać juntę, która od ponad 50 lat zamyka kraj na świat zewnętrzny i niewoli swoich obywateli, czy nie jechać i wyrazić w ten sposób bunt przeciwko dyktaturze. Warto jednak zwiedzić ten kraj, a przy odrobinie wysiłku z naszej strony większość wydanych pieniędzy trafi w ręce lokalnych prywatnych przedsiębiorców. Birma jest czarująca i najbardziej dziewicza ze wszystkich azjatyckich destynacji. Jest też bardzo biedna, a mimo to ludzie są bardzo gościnni i przyjaźni. Przeważa tam buddyzm, a przepiękne stupy, ślady pradawnych cywilizacji i tropikalna przyroda, to największe atrakcje tego kraju.

WIETNAM

Wietnam

Wietnam to zgiełkliwe miasta, tysiące stożkowych kapeluszy i zachwycająca natura. Ilość ludzi i skuterów w Hanoi czy Ho Chi Minh jednocześnie przerażają i fascynują przybyszów ze starego kontynentu. To kraj o niezwykle burzliwej historii (kolonizacja, okupacja oraz wyniszczająca wojna z USA), która wywarła ogromny wpływ na dzisiejszą kulturę oraz społeczeństwo. Niesamowite widoki, jedyna w swoim rodzaju Zatoka Ha Long, białe plaże oraz przebogata, egzotyczna przyroda. W ofercie mamy fantastyczne wycieczki objazdowe wzdłuż wybrzeża Wietnamu. 

CHINY

Chiny

Państwo środka, gdzie cywilizacja kształtowała się przez ponad 4 tys. lat. Od czasów Marco Polo kraj ten fascynuje podróżników, intryguje tajemniczą kulturą, egzotyką, pięknem krajobrazów i zabytkami. Pokażemy Państwu Pekin z Zakazanym Miastem, Chińskim Murem, Świątynią Nieba, Placem Tiananmen, a w Xi’an  zobaczą Państwo niezwykłą Terakotową Armię. Od miejskiego zgiełku warto uciec do regionu Guilin, jednego z najpiękniejszych miejsc nie tylko Chin, ale i całego świata. Podczas rejsu po rzece Li można obserwować soczyście zielone wzgórza, pola ryżowe oraz ściany skalne wyżłobione milionami lat działania wody. Proponujemy też odwiedzić legendarny Klasztor Shaolin oraz  Szanghaj, gdzie przejadą się Państwo najszybszym superekspresem na świecie.

JAPONIA

Japonia

Kraj kwitnącej wiśni, tajemniczy i uduchowiony, gdzie na każdym kroku tradycja przeplata się z nowoczesnością. Japonia to nie tylko egzotyczne gejsze, siedziby szogunów, orientalne przysmaki, legendarna góra Fuji, to także ultranowoczesne Tokio, Nikko, Kioto, Nara czy Hiroszima z jej tragiczną historią. W tym niezwykłym kraju lasy drapaczy chmur skrywają buddyjskie i shintoistyczne świątynie. Japonia słynie także z najbardziej wyrafinowanej sztuki ogrodowej na świecie. Smaki Japonii poznamy delektując się sushi na  Tsukiji Market, poznamy też chanko nabe - potrawę dla zawodników sumo czy wyśmienite shabu shabu. Warto zajrzeć też do restauracji Gonpachi, gdzie kręcono sceny do filmu Kill Bill.

INDIE

Indie

Trudno znaleźć bardziej fascynujący kraj. Skala różnorodności przyrodniczej, kulturowej i religijnej nie ma odzwierciedlenia w żadnym z innych krajów na świecie. W którąkolwiek stronę Indii będziemy zmierzać, na pewno czekają nas tam liczne atrakcje. Północ prowadzi nas przez Himalaje, serwując niesamowite widoki. Nie da się pominąć „Złotego Trójkąta” (Delhi – Jaipur – Agra)  ze zwiedzaniem prawdziwej perły architektonicznej – Taj Mahal czy magicznej Kalkuty – miasta, w którym przenikają się wpływy wielu kultur. Północno – wschodnia część kraju to kolorowy Radżastan. W Indiach środkowych znajdziemy wiele rezerwatów, które urzekną swym pięknem i egzotyką wielbicieli fauny i flory.  Z kolei na zachodzie warto zobaczyć  tętniącą gwarem stolicę przemysłu filmowego - Bombaj oraz śródlądowe wody regionu Kerala, mieniące się barwami błękitu i szmaragdu. Miłośnicy wypoczynku na plaży odpoczną od zgiełku na przepięknych piaszczystych plażach w regionie Goa nad Morzem Arabskim.

SRI LANKA

SRI LANKA

To jedna z najpiękniejszych wysp świata. Zachwycali się nią Marco Polo, Mark Twain, a Mahatma Gandhi twierdził, że piękno Sri Lanki jest niedoścignione. Zobaczymy tu bujną zieloną dżunglę, tarasowe pola ryżowe, wspaniałe wodospady, plantacje herbaty i przypraw, poznamy przyjaźnie nastawionych mieszkańców wyspy. Znajdziemy tu jedną z najważniejszych buddyjskich świątyń – Świątynię Zęba Buddy w Kandy, zwiedzimy stolicę wyspy – Kolombo z licznymi muzeami, świątyniami i egzotycznymi ogrodami. Wielu wrażeń dostarczy Park Narodowy Wilpattu ze wspaniałymi okazami miejscowej fauny i flory. Amatorzy trekkingu będą szczęśliwi wspinając się na Sri Pada – Szczyt Adama, na którym - jak głosi legenda - wygnany z raju Adam postawił swój pierwszy krok. Sri Lanka oferuje również jedne z najpiękniejszych plaż z miękkim piaskiem i krystaliczną wodą Oceanu Indyjskiego.

MALEDIWY

Malediwy

Archipelag na Oceanie Indyjskim oddalony o kilkaset kilometrów od wybrzeża Indii jest synonimem błogiego wypoczynku na najwyższym poziomie. Malediwy słyną z prestiżowych i luksusowych hoteli usytuowanych przy samej plaży, oferujących formułę all inclusive na najwyższym światowym poziomie. Każda wyspa ma bajkowy klimat, otoczona jest błękitną laguną i otoczką białego pudrowego piasku. To raj dla miłośników nurkowania i snorkelingu – na tutejszych rafach można podziwiać setki kolorowych ryb, żółwie, delfiny, płaszczki, ogromne manty oraz rekiny. To również idealne miejsce do obserwowania płetwala błękitnego w jego naturalnym środowisku  – największego ssaka na ziemi.  Zapraszamy na wyjazd marzeń i chwilę lenistwa w prawdziwym raju.

INDONEZJA / BALI / BORNEO/ JAWA

INDONEZJA

Największy wyspiarski kraj na świecie, który stanowi naturalny pomost pomiędzy Azją i Australią. Indonezja to wyspy, z których najbardziej znane są: Jawa, Sumatra, Borneo, Celebes oraz urzekająca wyspa Bali. Na wyspach znajduje się ok. 150 wulkanów tworzących malowniczy i niepowtarzalny klimat oraz zielone równiny, charakterystyczne pola ryżowe i bujne lasy tropikalne pełne unikalnych gatunków zwierząt. Żaden kraj nie posiada tak różnorodnych i bogatych miejsc do nurkowania oraz snorkelingu. Szacuje się, że 15 % rafy koralowej świata znajduje się właśnie u wybrzeży Indonezji. Szczególnie wyspa Bali posiada doskonałą ofertę resortów plażowych i piaszczystych plaż, a masaże wykonywane przez miejscowych specjalistów znane są na całym świecie.

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Fascynujące pustynie, oazy czy beduińskie wioski sąsiadują tu z miastami, w których wznoszą się najwyższe i najbogatsze budynki świata oraz majestatyczne hotele. To najbogatsze, a jednocześnie jedno z najbezpieczniejszych państw na świecie. Przybysza zachwyci tutejsza nowoczesność i przepych, a wszystko to wplecione w wielowiekową kulturę islamu. Dubaj to futurystyczne miasto, zbudowane z wielkim rozmachem. To tu znajduje się Burj Khalifa - najwyższy budynek na świecie, czy Burj Al Arab – hotel w kształcie żagla, uważany za najbardziej luksusowy hotel na świecie. Chcesz pojeździć na nartach, gdy na zewnątrz temperatura przekracza 40 stopni Celsjusza – możesz to zrobić w Ski Dubaj, największym zadaszonym stoku narciarskim. Wśród tej nowoczesności doskonale czują się tradycyjne targi złota i przypraw. W Abu Dhabi koniecznie trzeba zobaczyć imponujący meczet Szejka Zayeda, a wolny czas warto spędzić w jednym z parków rozrywki – Ferrari World lub Yas Waterworld.

OMAN

OMAN

Blisko 3000 kilometrów bajecznych, piaszczystych plaż, tajemnicze pustynie, miasto Muscat z Wielkim Meczetem oraz niezliczone twierdze i forty to główne atuty Omanu. Ten Sułtanat jest synonimem bezpieczeństwa. Oferuje doskonałe połączenie tradycji, bogatej kultury, arabskiej gościnności i życzliwości z nowoczesnością jaka płynie z bogactwa złóż ropy naftowej. Na każdym kroku poczuć tu można autentyczny świat orientu. Zobaczymy tu wspaniałą mozaikę krajobrazów  - pustynie, surowe łańcuchy górskie, głębokie kaniony oraz oazy pełne zadziwiająco bujnej roślinności i tryskających źródeł. Krystalicznie czyste wody Omanu kryją w sobie bogate rafy koralowe w których schronienie znajdują ryby, żółwie i delfiny.

IRAN

Iran

To wspaniały kraj, który pod względem kulturowym całkowicie różni się od cywilizacji zachodniej. Mimo, iż jest często negatywnie postrzegany, a często zwyczajnie nie rozumiany, w rzeczywistości jest jak wyrabiane przez jego mieszkańców dywany: złożony, subtelny i kolorowy. To miejsce idealne na wycieczkę objazdową, a na obowiązkowej liście każdej wyprawy znajdują się trzy piękne miasta: Isfahan – miasto mostów i meczetów, Jazd – centrum zaroastryzmu, tajemniczej religii o starożytnym rodowodzie i Sziraz miasto miłości, wspaniałych ogrodów i słowików. Aby lepiej zrozumieć historię, sztukę i kulturę perską, koniecznie trzeba udać się do Persepolis – ruin dawnej stolicy wielkich królów Persji. Pozostałości tego miasta robią ogromne wrażenie. Do Iranu przyciąga kultura Orientu, bogactwo historii oraz niespotykana życzliwość i gościnność ludzi. Warto napić się tam herbaty w jednej z niezliczonych herbaciarni, zapalić wodną fajkę czy potargować się na lokalnym bazarze.

 

  01 logo

 

Twoja podróż zaczyna się tutaj...