Australia i Oceania

AUSTRALIA

AUSTRALIA

Największą atrakcją tego jedynego państwa - kontynentu na świecie jest bez wątpienia przyroda. Zobaczyć tu można lasy równikowe, pustynie, sawanny, największy monolit świata Ayers Rock, największy park świata Kings Park oraz wiele gatunków zwierząt m.in. misie koala, kangury, krokodyle, dziobaki, ptaki emu i kiwi. Występują tu również tereny trudno dostępne dla człowieka, zwane red center outback. Charakteryzują się pustynnym krajobrazem, brakiem roślinności i czerwoną barwą ziemi, a temperatury dochodzą tam do 50° Celsjusza. Do najciekawszych miast Czerwonego Lądu należą: Sydney z wizytówką miasta - budynkiem Opera House oraz Melbourne, które zostało dwukrotnie uznane przez „The Economist” za najlepsze miasto do życia na świecie. Jednak największą atrakcją Australii jest Wielka Rafa Koralowa  - to największy tego typu twór na świecie, a jej wiek szacuje się na 45 mln lat. Rafa składa się z ponad 900 wysepek i ok. 3 tysięcy mniejszych raf i jest jedynym widocznym z kosmosu wytworem organizmów żywych. Australia to także Aborygeni  - rdzenni mieszkańcy kontynentu, których historię można poznać m.in. na skalnych malowidłach w Parku Kakadu oraz wspaniałe plaże i słońce przez większą część roku.

NOWA ZELANDIA

Nowa Zelandia

To raj dla wielbicieli przyrody i gór oraz miłośników aktywnej turystyki i sportów ekstremalnych, szukających ciszy i wytchnienia. Ta wyspa to prawdziwy koniec świata – jest najdalej na południe wysuniętym archipelagiem Oceanii i jedną z najpóźniej odkrytych przez człowieka wysp. To zapierające dech w piersiach krajobrazy: ośnieżone pasma górskie, wiecznie zielone lasy, rwące rzeki, gorące źródła, gejzery i polodowcowe jeziora. Nie dziwi więc fakt, że Philip Jackson wybrał ten kraj do kręcenia scenerii trylogii „Władca Pierścieni”. Warto zobaczyć Wellington  - główny ośrodek kulturalny i rozrywkowy Nowej Zelandii oraz Queenstown – ośrodek dla miłośników różnego rodzaju aktywności sportowych. Queenstown to również najsłynniejszy kurort narciarski z doskonale przygotowanymi trasami zjazdowymi oraz idealne miejsce dla osób potrzebujących dopływu adrenaliny – można tu spróbować skoków spadochronowych, skoków na bungee, raftingu oraz lotów balonem. Rekomendujemy też wizytę we wspaniałych parkach krajobrazowych: Fiordland National Park oraz Abel Tasman National Park. W trakcie naszych podróży poznamy też kulturę, tradycję i rzemiosło pierwszych mieszkańców wyspy – Maorysów.

PAPUA - NOWA GWINEA

PAPUA I NOWA GWINEA

Papua-Nowa Gwineato wciąż nieodkryte państwo rozbudzające wyobraźnię swoją niedostępnością. Odwiedzając ten egzotyczny region, każdy może poczuć się jakby przybył na koniec świata.Przyciągają dziewicze tereny obfitujące w egzotyczne zwierzęta i ponad 500 gatunków bajecznie kolorowych ptaków oraz urzekająca swoim pięknem przyroda, rajskimi krajobrazami, a także czynnymi wulkanami. Niezwykłym przeżyciem może okazać się możliwość zobaczenia dzikich plemion żyjących z dala od cywilizacji z ich wspaniałymi rytualnymi tańcami i egzotycznymi strojami. 

  01 logo

 

Twoja podróż zaczyna się tutaj...