Afryka

RPA / KAPSZTAD

RPA

RPA to fascynujący kraj z niesamowitą i burzliwą historią, różnorodnością kulturową oraz fantastycznymi krajobrazami. W ramach oferty RPA wycieczki dla firm proponujemy wyjazdy objazdowe, podczas których zobaczą Państwo: Johannesburg – miasto diamentów, dziko żyjące zwierzęta afrykańskie w Parku Krugera, baraszkujące hipopotamy podczas rejsu po estuarium St. Lucia, Durban, Swaziland, przylądek Dobrej Nadziei oraz Kapsztad z majestatyczną górą Stołową. Organizujemy również kilkudniowe wyjazdy do Kapsztadu i okolic, gdzie zachwycą się Państwo tym kosmopolitycznym miastem i jego kuchnią. Odwiedzimy okoliczne winnice, odbędziemy rejs luksusowym katamaranem o zachodzie słońca, zajrzymy do tutejszych townshipów, gdzie mieszkają najbiedniejsi mieszkańcy kraju. Dla osób lubiących ryzyko proponujemy nurkowanie w klatce otoczonej rekinami lub zjazd na sandboardzie po piaskowych wydmach.

MAROKO

Maroko

Wyjątkowe położenie kraju pomiędzy wybrzeżem Atlantyckim, ośnieżonymi szczytami Atlasu i Saharą jest gwarancją wspaniałych krajobrazów. Wielokilometrowe plaże Agadiru zapraszają do wypoczynku. W Warzazat, zwanym Bramą Pustyni, spędzą Państwo noc na pustyni w ekskluzywnych namiotach, podziwiając rozgwieżdżone niebo, a rano zwiedzimy jedno z największych studiów filmowych świata – kręcono tu m.in. Kleopatrę, Gladiatora oraz serial Gra o Tron. Wieczorem warto odwiedzić ogromny bazar Dżamaa al-Fina w Marrakeszu, który ożywa dopiero o zmroku. Odwiedzimy też filmową Casablancę, a w malowniczym portowym miasteczku As-Sawira z tarasu restauracji na dachu będziemy podziwiać białe mury miasta, stare medyny i gwarne labirynty suków.

KENIA

Kenia

Ten równikowy kraj, położony na wschodzie Afryki nad Oceanem Indyjskim, przywita Państwa tropikalnym klimatem, ciepłą wodą, pudrowymi plażami i pięknymi rafami koralowymi. Miłośnikom egzotycznych przygód proponujemy safari po parkach narodowych i rezerwatach Kenii. W parkach Masai Mara i Samburu z pewnością zobaczymy tzw. afrykańską „wielką piątkę” w Parku Amboseli, sfotografujemy zwierzęta na tle ośnieżonego Kilimandżaro, a w okolicach jeziora Nakuru zachwyci nas piękno tysięcy flamingów i pelikanów. Organizujemy również autorskie wyprawy dla małych grup na Kilimandżaro.

TANZANIA, ZANZIBAR

Tanzania

Imponujące, dzikie tereny Parków Narodowych Serengeti czy Ngorongoro, dają możliwość obserwacji afrykańskich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Mieszkańcy Tanzanii – plemiona Bantu i Masajów są niezwykle barwnie ubrani i bardzo przyjaźni w relacjach z turystami. Wybrzeże Tanzanii oraz przynależnej do niej wyspy Zanzibar dostarcza znakomitych warunków do wypoczynku, uprawiania sportów wodnych czy snorkelingu. Zanzibar to wspaniałe kurorty z białym piaskiem, ale również wyspa znana z uprawianych tam przypraw, które pobudzają zmysły i kulinarną wyobraźnię.

NAMIBIA

Namibia

Namibia to kraina kontrastów, otwartych przestrzeni, dzikich zwierząt i zapierających dech krajobrazów – nazywana często najbardziej fotogenicznym miejscem na Ziemi. Czekają tu na Państwa parki narodowe, bezkresne obszary pustynne, spienione wodospady i kilometrowe piaszczyste plaże. Narodowy Park Etosha to miejsce, w którym można podziwiać dziką afrykańską przyrodę. Warto też zobaczyć Namib - najstarszą i zarazem najpiękniejszą piaszczystą pustynię oraz pomarańczowe i wysokie jak góry wydmy Sossusvlej. W Namibii z pewnością spotkamy tradycyjnie odziane kobiety z plemienia Himba, słynące z nieprzeciętnej urody. Do tego dobra kuchnia ze specjałami z owoców morza i najlepsze wina z RPA. Z przeciętną 300 dni słonecznych w roku Namibia jest także znakomitym miejscem do wypoczywania na plażach Atlantyku.

MOZAMBIK

Mozambik

Piękna tutejszych krajobrazów nie odda żadna pocztówka, a gorącego słonecznego klimatu nie opiszą żadne słowa. Mozambickie plaże należą do najpiękniejszych na kontynencie afrykańskim. Na wspaniałych rafach archipelagów Bazaruto i Quirimbas można spróbować snorkelingu podziwiając tutejszą niezwykle barwną 
i różnorodną podwodną faunę i florę. Mozambik to także wspaniałe postkolonialne miasta jak stolica Maputo
i Inhambane będące świadectwem dziedzictwa historycznego i kulturalnego kraju, które pamiętają targi gdzie handlowano niewolnikami, złotem i kością słoniową. Będąc w Mozambiku koniecznie trzeba zobaczyć wspaniałe Parki Narodowe w tym Wielki Park Limpopo, który wraz z południowoafrykańskim Parkiem Narodowym Krugera oraz Parkiem Narodowym Gonarezhou w Zimbabwe tworzy olbrzymi transgraniczny park który nie ma sobie równego w całej Afryce.

BOTSWANA

Botswana

To esencja Afryki. Szczególnie polecamy wizytę w Centralnym Rezerwacie Kalahari oraz w Parku Narodowym Chobe, w którym żyje największa na kontynencie populacja słoni afrykańskich. Cudem natury jest delta rzeki Okawango, gdzie podczas pory deszczowej powstaje olbrzymie rozlewisko z tysiącami wysepek i mielizn. Ta naturalna oaza, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zanim woda wyparuje, daje schronienie
i pożywienie tysiącom zwierząt. Wokół delty znajdują się dobrze wyposażone lodge, z których organizujemy safari na łodziach lub samochodami terenowymi.

Kraj wielkości Francji gdzie żyje jedynie ponad 2 mln ludzi zdominowany jest geograficznie przez pustynię Kalahari. W parkach narodowych, które zajmują 17% terytorium kraju spotkamy większość południowoafrykańskich gatunków zwierząt. Szczególnie polecamy wizytę w Centralnym Rezerwacie Kalahari oraz w Parku Narodowym Chobe w którym żyje największa na kontynencie populacja słoni afrykańskich. Cudem natury jest delta rzeki Okawango gdzie podczas pory deszczowej powstaje olbrzymie rozlewisko z tysiącami wysepek i mielizn. Ta naturalna oaza wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO zanim woda wyparuje  daje schronienie i pożywienie tysiącom zwierząt. Wokół delty znajdują się dobrze wyposażone lodge z których organizujemy safari na łodziach lub samochodami terenowymi. Krajobraz tego kraju od 50 milionów lat niewiele się zmienił, warto więc już dziś odwiedzić ten dziki i niepowtarzalny zakątek Afryki.

ZIMBABWE

Zimbabwe

Wizytówką tego kraju jest cud natury – Wodospad Wiktorii o rozpiętości 1700 m i wysokości pond 100 m; huk spadającej wody jest słyszalny w promieniu 40 km. Wodospad można podziwiać lecąc helikopterem, z pokładu łodzi lub spacerując jedną z wielu ścieżek widokowych, znajdujących się na terenie Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii. Niemniej atrakcyjne są w Zimbabwe parki narodowe, wśród których najpopularniejszymi są Hwange, Gonarezhou Mana Pools i Matobo. Polecamy także zwiedzenie ruin Wielkiego Zimbabwe, które jest świadectwem bytności na tych terenach potężnej starożytnej cywilizacji. Popularne są wycieczki objazdowe, na których możemy łączyć zwiedzanie Namibii, RPA i Mozambiku. 

MADAGASKAR

Madagaskar

To czwarta co do wielkości wyspa na świecie, obszarem zbliżona do Wielkiej Brytanii, która przed milionami lat odłączyła się od kontynentu afrykańskiego, co spowodowało, że znajdziemy tu niepowtarzalne i jedyne na świecie okazy przyrody. To wyspa endemitów – występujące tu gatunki roślin i zwierząt nie występują nigdzie indziej na świecie. Ma Madagaskarze zobaczą Państwo nie tylko zachwycające plaże otoczone z jednej strony szmaragdową wodą a z drugiej zielonymi pióropuszami palm ale także tropikalne lasy, góry a nawet tereny pustynne. Niewiele jest tak różnorodnych miejsc na świecie. Nasze wycieczki pozwolą Państwu zakosztować tego urokliwego
i niepowtarzalnego kawałka ziemi z jego fascynującą fauną i florą oraz polskimi akcentami.

MAURITIUS

Mauritius

Ta rajska wyspa na Oceanie Indyjskim oddalona ok. 2000 km od wschodniego wybrzeża Afryki jest bardzo zróżnicowana geograficznie – południowa i zachodnia część wyspy to piękne plaże, zachęcające do wypoczynku, wschodnie wybrzeże to rozległa rafa koralowa, którą można podziwiać np. uprawiając snorkeling. Północna część wyspy, z uwagi na wiejące tam wiatry, to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych. Środek wyspy zajmują góry pokryte lasem deszczowym, który daje schronienie wielu wspaniałym okazom fauny i flory, w tym wielu gatunkom endemicznym. Jeśli chcą Państwo kogoś wyróżnić, oczarować lub nagrodzić, to wybór tej destynacji będzie idealnym rozwiązaniem.

SESZELE

Seszele

Ten archipelag na Oceanie Indyjskim, położony na północny wschód od Madagaskaru składa się ze 115 wysp,
z których mniej niż połowa jest zamieszkana. Posiada wszystkie walory, aby znaleźć się na liście najbardziej wymarzonych kierunków podróży. Idealna, stała temperatura, plaże o białym, miękkim piasku  i rozłożyste palmy czynią to miejsce idealnym do wypoczynku. Dodatkowo Seszele dysponują bardzo bogatą ofertą luksusowych hoteli i ośrodków SPA, co sprawia, że jest to idealne miejsce wyjazdów dla grup VIP.

 

  01 logo

 

Twoja podróż zaczyna się tutaj...